Odmorko proljeće 2024.

« Ožujak 2024 »

VEČER MATEMATIKE U RAČIĆU
Autor: Neva Margetić, 18. 12. 2020.

Večer matematike je manifestacija koju je iniciralo Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Iako bez roditelja i prelaska iz razreda u razred po četvrti put održala se VEČER MATEMATIKE. Učenici drugih i trećih razreda te  učenici 4.b i 4.d razreda u tjednu od 1. do 4. prosinca  2020. rješavali su zanimljive matematičke zadatke, zadane probleme, zabavljali se i susreli se s matematikom na drugačiji način.

Na početku sudjelovanja dobili su putovnicu s kojom su išli od jednog do drugog radnog centra gdje su ih čekali različiti zadatci.

Na kraju, dobili su zabavan dan i simboličnu zahvalnicu za sudjelovanje.

Učiteljice su marljivo pripremale materijale za pojedine radne centre, pridružile su im se školska knjižničarka i pedagoginja, a koliko je zadovoljstvo bilo toga dana govore neki od učeničkih dojmova koje možete pročitati u nastavku.

Dragana Rakonca

U petak, 4.12. imali smo Večer matematike. Ove godine je ona bila malo drugačija. Nije bilo roditelja uz nas da nam pomažu, sve smo radili sami. Svaki je sat imao veze s matematikom.  Na tjelesnom smo igrali matematičku igru i zbrajali rezultate, na hrvatskom pratili matematičku priču koja se zvala Brojkozemska. Ovaj mi je dan bio super i rado bih ga ponovio!

David Jakopović, 4.b

Svake godine do sada bio sam na Večeri matematike. Ova u 4.razredu bila je skroz drugačija od ostalih. Nije bilo naših roditelja i bili smo samo u našoj učionici i u dvorani za tjelesni. Učiteljica nam je zadala četiri velika zadatka. Najbolji zadatak mi je bio u dvorani, kad smo morali kao grupa od 4 - 5 učenika napraviti tisuću „nečega“ – skokova, sklekova, čučnjeva, koševa, golova... Zapisivali smo i zbrajali. Ova Večer matematike mi je bila najbolja do sada!

Mihael Kožulović, 4.b

Večer matematike je bila zabavna i zanimljiva. Volio bih da je takav svaki sat matematike.

Ruža Matutinović, 3.a

Nisam fan matematike, ali mi se Večer matematike svidjela.

Tonka Matić, 3.a

Jako mi se svidjela Večer matematike jer su zadaci bili zabavni i nisu bili lagani nego teški.

Maja Matešić, 3.a

Bilo mi je super! Zanimljivo s još zanimljivijim zadatcima.

Lovro  Malić, 2.a

Bilo mi je odlično! Svidjelo mi se mnoštvo različitih aktivnosti. Volio bih da je dulje trajalo.

Jagor Srhoj, 2.a

Matematika je bila super, zabavno i zanimljivo. Priče su bile odlične. Hvala što ste pripremili Večer matematike.

Sara  Kolarić, 3.b

Ova Večer matematike mi se baš svidjela. Nema veze što sam izgubio  u nekim igrama. Super mi je bilo i baš je zabavno. Volio bih da se opet ponovi.

Mark  Gostimir, 3.b

Svidjela mi se igra sa šibicama i rimskim brojkama kada sam trebao prebaciti jednu šibicu u zadatku da dobijem točno rješenje. Bio mi je zabavan i matematički čovječe ne ljuti se. Drago mi je što sam skupio sve žigiće u putovnici. Veselim se sljedećoj Večeri matematike, ali samo da ne bude preteško.

Bruno Dvorski, 2.c

Najbolji sat na svijetu! Zadovoljna sam!

Nika Pintarić, 2.a

Bilo mi je spektakularno i dobro!

Jakov Bušić, 2.a

Večer matematike mi je bila baš zabavna. Svidjela mi se igra križić- kružić. A najzabavnije su mi bile memory i čovječe ne ljuti se. Htjela bih da svaki sat matematike bude poput Večeri matematike.

Kristina Draušnik, 2.c

Bilo je zabavno i zanimljivo. Najbolja mi je bila igra u kojoj se trebao dobiti najveći četveroznamenkasti broj bacanjem kockice. S nestrpljenjem čekam sljedeću godinu.

Puno pozdrava!

Petra  Jurišić, 3.b

S VESELJEM I ZADOVOLJSTVOM ČEKAMO 5. VEČER MATEMATIKE U RAČIĆU!