« Travanj 2024 »

ZAVESLALI SMO UZ BRAĆU SINKOVIĆ
Autor: Neva Margetić, 29. 11. 2023.

Dana 22. 11. 2023. posjetila su nas braća Sinković. Valent i Martin. "Veliki" momci, stasom, ali i svojim postignućima, a tako "normalni" i skromni. Onakvi kakvi velikani obično i jesu. Sretnici za mogućnost ovog susreta bili su petaši i sedmaši. To je bio optimum da bismo u tom susretu, bez pretjerane gužve i buke, doista mogli i uživati. Za neke nove susrete, sigurni smo, bit će još prilike. Dječja radoznalost ne poznaje granice i pitanja su bila kreativna, pametna, smiješna, zanimljiva... I sami Sinkovići ostali su iznenađeni. Nisu izostali ni autogrami za svako dijete koje ih je poželjelo. Svojom spontanošću, srdačno i toplo, odgovarali su na svako postavljeno pitanje. A pitanja su se nizala u širokom spektru : "Odakle ste?", "Tko je stariji?", "Smijete li jesti slatko?", "Je li vam teško trenirati?"... Bilo je i onih "ozbiljnih" pitanja: " Koliko imate treninga dnevno/tjedno?", "Je li vam draže trenirati na ergometru ili na vodi?", "Kad ste počeli trenirati?", "Kako ste se odlučili baš za veslanje?", "Biste li se danas odlučili za neki drugi sport?"...

Djeca su imala priliku i isprobati veslački ergometar, dobila su i demonstraciju veslanja na ergometru, detaljan opis pokreta na njemu, ali, naravno, i poziv da dođu veslati jer, osim što  je klub blizu škole i mjesta stanovanja, imaju priliku učiti od najboljih i najvažnije - živjeti zdravo! Uz brojne selfie u kojima su braća Sinković strpljivo stajala uz sve nas, završili smo i zajedničkom fotografijom. Koliko veselja je zabilježio mobitel, a koliko tek lijepih sličica ostaje trajno u našem sjećanju. Djeca su imala priliku čuti i naučiti od najboljih kako trenirati i biti uspješan u školi, izbalansirati odmor s aktivnošću, a brinuti i o prehrani. Nama odraslima dobro je došao podsjetnik na ono što svi ponekad zaboravimo.

U svakom slučaju, ovo je jedan od onih dana koji ćemo trajno sačuvati u sjećanju. Veslajući svakodnevnim brzacima figurativno, a nadajmo se, potaknuti ovim susretom, u što većem broju uskoro i u veslačkom klubu.

Iva Rinčić, prof.

Video izradila Mihaela Piskač Opančar, prof.

Fotografije: Darija Jurič, knjižničarka, Sunčana Bartaković, prof. i Arijana Zakanj Ivasović, prof.