ON air produkcija – predavanje za učenike 3.b razreda
Autor: Neva Margetić, 26. 5. 2023.

Kako smo pomalo počeli otkrivati čari stvaranja videa u tehnici stop animacije tako smo ujedno počeli zalaziti i u svijet montaže i produkcije. Kroz rad na svojim kratkim filmovima spoznali smo važnost detaljne pripreme koja nam često oduzme i puno više vremena od samog procesa snimanja.

Djelatnica Nove Tv, Jelena Saraja nam je 24.svibnja održala predavanje na temu ON air produkcije kroz koje nam je vrlo konkretno pojasnila produkciju kratkih formi, reklama i sl. na Novoj TV. Kroz konkretne primjere smo razjasnili pojmove predprodukcija, produkcija, postprodukcija, montaža i redatelj. Vidjeli smo primjere Storyboarda (koji izrađuju profesionalni crtači), a koji predstavljaju temelj za finalni proizvod koji mi gledatelji vidimo na televiziji.

Ono što nas je najviše oduševilo je spoznavanje procesa nastanka najave za određene emisije kao što su Ples sa zvijezdama, IN magazin… Djelatnica Nove tv nas je svojim pristupom i primjerima uspjela držati zainteresiranima od početka do kraja predavanja i na tome joj se zahvaljujemo. Predavanje je bilo vrlo poučno i moći ćemo ga implementirati u svoj rad kako bismo u sljedećim radovima bili još uspješniji jer smo svjesni da u životu ''rastu'' i napreduju samo oni ljudi koji su uvijek spremni učiti i biti otvoreni za nove spoznaje.

Učiteljica Sanela Mamić